Σέριε Α’ Δευτέρας: Άμυνα βγαλμένη από ανέκδοτο

52 γκολ παθητικό σε 22 αγώνες μετράει η Κροτόνε που δεν δείχνει ικανή να αποφύγει τον υποβιβασμό, με τον τρόπο που αμύνεται δύσκολα θα αντέξει έστω ένα ημίχρονο στην έδρα της Γιουβέντους.

(21:45) ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ – ΚΡΟΤΟΝΕ

Από δύο ήττες προέρχεται η Γιουβέντους που έχασε με 1-0 από τη Νάπολι σε ματς που δικαιότερο αποτέλεσμα θα ήταν η ισοπαλία και με 2-1 από την Πόρτο για το Τσάμπιονς Λιγκ. Μετά τους αγώνες του Σαββατοκύριακου βρέθηκε στην έκτη θέση και στο -11 από την κορυφή, έχει όμως δύο παιχνίδια λιγότερα από τις υπόλοιπες ομάδες. Η Κροτόνε ηττήθηκε δίκαια από τη Σασουόλο (1-2) καθώς σε ακόμα ένα ματς η άμυνα της κινήθηκε σε ρηχά νερά. Τέταρτη σερί ήττα και έβδομη στα τελευταία οκτώ (1-0-7), έμεινε στο -8 από την παραμονή και η αποφυγή του υποβιβασμού μοιάζει με άθλο βάσει της εικόνας που παρουσιάζει. Χωρίς περιθώριο γκέλας η Γιουβέντους, ειδικά μετά από δύο σερί ήττες, το βεβαρυμένο της πρόγραμμα θα έκανε το ενδεχόμενο μιας επαγγελματικής νίκης αρκετά πιθανό, όμως με τον τρόπο που αμύνεται η Κροτόνε η ενασχόληση με το under στους αγώνες των Καλαβρέζων μοιάζει με αποστολή αυτοκτονίας. Πιθανός ο -0,75 άσος ημιχρόνου (1,72), δύσκολα θα αντέξει 45’ η άμυνα της Κροτόνε.