Β’ Ισπανίας Σαββάτου: Ματς με γκολ το Μιραντές – Σαραγόσα

Η αγωνιστική στην Σεγκούντα έχει τέσσερα ματς το Σάββατο, ματς για γκολ το Μιραντές – Σαραγόσα, ενώ τα υπόλοιπα είναι αρκετά δύσκολα.

(17:00) ΝΟΥΜΑΝΘΙΑ – ΧΙΧΟΝ

1X2: 2,40 – 2,90 – 3,30

O/U: 2,40 – 1,55

Η Νουμάνθια δεν ήταν τόσο καλή κόντρα στην Αλκορκόν, αλλά τελικά πήρε την ισοπαλία με 2-2 με γκολ στις καθυστερήσεις. Δύο φορές έμεινε πίσω στο σκορ, αλλά τελικά δεν έχασε. Η Χιχόν μετά από δύο σερί ήττες, κατάφερε να κερδίσει οριακά με 1-0 από την Έλτσε, σκοράροντας στο 86’. Αρκετά μέτρια συνολικά στο ματς. Αμφότερες έχουν κάποιες απουσίες από ρολίστες. Δεν θα μπλέξουμε στοιχηματικά, πάσο.

(19:15) ΛΟΥΓΚΟ – ΑΛΜΠΑΘΕΤΕ

1X2: 2,85 – 2,80 – 2,85

O/U: 2,55 – 1,50

Η Λούγκο έχασε δεύτερο σερί παιχνίδι και μάλιστα εύκολα με το 0-1 από τη Βαγιεκάνο, αρκετά κακή και πάλι. Δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι. Η Αλμπαθέτε είχε από ένα ημίχρονο με τη Φουενλαμπράδα, αμφότερες από ένα γκολ και το ματς έληξε ισόπαλο, αρκετά δίκαιο αποτέλεσμα. Βελτιωμένη στα τελευταία, αλλά το μοιρασμένο σετ δεν μας αφήνει περιθώρια για να μπλέξουμε.

(19:15) ΠΟΝΦΕΡΑΔΙΝΑ – ΒΑΓΙΕΚΑΝΟ

1X2: 2,55 – 3,00 – 3,00

O/U: 2,15 – 1,65

Η Πονφεραδίνα έχασε με 0-1 από τη Μάλαγα στο πιο πρόσφατο, αρκετά κακή συνολικά και δίκαια έχασε. Συνολικά δεν είναι σε καλή φάση πάντως. Η Βαγιεκάνο ντούμπλαρε τις νίκες της με το 1-0 επί της Λούγκο, ήταν αρκετά καλή και δίκαια κέρδισε. Δείχνει να είναι σε καλή κατάσταση, αν και τώρα θα έχει σημαντικές απουσίες μάλλον. Πάσο ή κόντρα.

(22:00) ΜΙΡΑΝΤΕΣ – ΣΑΡΑΓΟΣΑ

1X2: 2,70 – 3,10 – 2,70

O/U: 2,05 – 1,75

Η Μιραντές με δύο γκολ στις καθυστερήσεις (95’ και 97’) και πήρε ισοπαλία με 3-3 κόντρα στην Κάντιθ, δεν ήταν ιδιαίτερα καλή στην αρχή, στο τέλος όμως ήταν τρομερή. Η Σαραγόσα ντούμπλαρε τις νίκες της με το 1-0 επί της Λας Πάλμας εκτός έδρας, ήταν αρκετά καλή και απόλυτα δίκαια επικράτησε. Περιμένουμε ποιοτικό παιχνίδι με αρκετές φάσεις και γκολ από τις δύο ομάδες, λογική σκέψη το over 2,25 στο 1,85.